Hizmetlerimiz

Planlama

Müşterilerden gelen briefleri bir analiz aşamasından geçirerek hedef kitleye göre kullanılması  gereken mecra tercihlerini yapıyoruz. 

Satın Alma

Her zaman en düşük bütçe ile en fazla insana ulaşabilmek için aktif ve bire bir satın alma yapıyoruz.

Stüdyo Hizmetleri

Müşterilerimizin ürün ve isteklerine göre spot hazırlanması ve stüdyo hizmetleri sağlıyoruz.

Radyo Takibi

Yayınları kontrol ediyor; Spot ve ilan yayınlarını takip edip raporluyoruz.

Raporlama

Kendi bünyemize de hazırladığımız bölgesel ve yerel raporları müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

Sektörel Bilgilendirme

Mecralar ile birebir iletişim içerisinde kalarak sektör içerisindeki her değişimi ve yeniliği siz müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

Media Life, yıllık stratejik raporlarla medya ortamını, yıllık satın almanın taktik ve analizlerini çözüm ortağına rapor rapor edebilme imkanı sunar. 

 

Ayrıca stratejik planlama ve raporlama hedef kitle analizi yapmakta, mecra analizleri, iletişim ağırlığı, internet-digital medya ve yerel medya ile birlikte bütün iletişim kanalları üzerine analizleri raporlar, kampanya ve post analiz raporlarıyla da çözüm ortağına geleceği planlarken, bugünün sağlam temellerini de oluşturma imkanı sunmaktadır.

 

Media Life’ı diğerlerinden ayıran deneyimli ve genç uzman kadrosuyla; çözüm ortaklarımızın satın-alma hacmini sektöre özgü araştırma ve programlama yaparak, hizmetine sunmak. Medplan (planlama ve satın alma) yazılımları, AGB Nielsen/Bileşim (TV ve reklam harcamaları), TGI (Tüketici-Ürün medya araştırması), BIAK/IMS ( Basın araştırma), RIAK (Radyo araştırma) raporlarını iş ortaklarına sunma imkanı sağlamasıdır.

Ayrıca yerel medya pazarının değerlendirilmesi, medya hedeflerinin tespiti, hedef kitlenin belirlenmesi, medya tercihlerinin belirlenmesi, mecra seçimi, mecraların satın alınması, yayın takiplerinin yapılması ve gerçekleşen verilerin iş ortağımıza sunulması Media Life’ın kararlı, dinamik, yaratıcı kadrosunun işidir. Media Life’ın  organizasyon yapısında ; medya strateji direktörü, planlama ve satın alma direktörü, planlama ve satın alma süpervisörü, araştırma ve raporlama uzmanlarıyla birlikte, planlama uzmanları da yer almaktadır.

Media Life, tüketicinin isteklerini özümsemiş  bir şekilde yol haritası çizer ve stratejilerini de bu doğrultuda oluşturur. Doğrudan iş sonuçlarına katkıda bulunabilmek için de 'pazar analizlerini' yaparak, çözüm ortağını en akıllı biçimde yönlendirir.

Media Life, sadece bugünü ve geleceği değil, hayatı planlar!

Media Life, 16’sı bölgesel  210 yerel ve uydu TV kanalıyla ; spot reklam çalışması, alt bant reklam çalışması , paket program uygulamaları, yerel aktivite, özel projeler ,  advertorial  ve  tanıtıcı reklamlar uygulamalarında iddialı olmaktan öte çalışmalarıyla fark yaratıcı bir kapasiteye sahiptir. Ayrıca 98’i bölgesel 929 yerel radyo istasyonunda, spot reklamlar, DJ talk uygulamaları, program sponsorlukları, canlı yayınlar, özel projeler, SMS tabanlı uygulama çalışmaları. 2381 yerel gazetede;  gazete içi reklam, arka kapak ilan, röportaj, advertorial çalışmaları, Media Life’ın analitik akılla ortaya koyduğu performansla yeni bir anlam kazanmaktadır.

Media Life, haber yayını, cover insert çalışmalarında yepyeni ve kışkırtıcı konseptler ortaya koyarken, müşterilerine özel proje desteği ile yepyeni vizyonlar kazandırmaktadır. Markaları alışıla gelmiş standart reklam uygulamalarından uzaklaştırarak bölgede fark yaratacak ve ses getirecek özel proje uygulamalarının Media Life’ın özel ilgi alanında yer alır.

Media Life, markaların yerel mecra platformunda yöre halkı ile en efektif şekilde buluşmasıyla yerel mecralara özel projelerle içerik desteği sağlarken, yerelden küresele  yepyeni konseptlerle çözüm ortaklarına yeni mecralar açmayı kendisine ilke edinmiştir.

Media Life her geçen gün dahada güçlenen  ve tabandan tavana yepyeni bir tema kazanan yerel medya ile güçlü sağlam bağları sayesinde insanlar arasında WOM  yaratmakta,  bu da yerel markayı ulusallaştırma da yepyeni bir soluk ortaya koymaktadır.